Haber

Esad: Filistin halkının insani yardıma değil, soykırıma karşı korunmaya ihtiyacı var

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suudi Arabistan’da düzenlenen 8. Büyük İslam Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Filistin halkının insani yardıma değil, soykırıma karşı korunmaya ihtiyacı var” dedi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde düzenlenen 8. Olağanüstü İslam Zirvesi’nde konuştu. Gazze Şeridi’nin hiçbir zaman sadece bir dava olmadığını belirten Esad, “Filistin bir davadır. Gazze, Filistin halkının çektiği acıların açık göstergesidir.”

Gazze Şeridi’nin bir bütünün parçası olduğunu belirten Esad, “Siyonistlerin Gazze Şeridi’ne yönelik gerçekleştirdiği saldırılar 75 yıllık bir sürecin parçasıdır.”

Arap devletlerinin baskınlara karşı tutumuna değinen Esad, “Daha fazla Arap hoşgörüsü, daha fazla Siyonist vahşet ve katliamla eşdeğerdir.”

“Siyonizmin barbarlıkta ve cinayette kendini aştığını” kaydeden Esad, bu barbarlığın İslam ülkelerine benzeri görülmemiş sorumluluklar yüklediğini ifade etti. Esad, “Filistin halkının insani yardıma değil, soykırıma karşı korunmaya ihtiyacı var” dedi. “Cesur Filistin direnişi bölgemize yeni bir gerçeklik kazandırdı ve bu gerçeklik sayesinde artık denklemleri değiştirmemize olanak tanıyan siyasi araçlara sahibiz.” – RİYAD

haberfinike.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu